O skijalištu Vučići

Skijalište Vučići udaljeno je svega 1,5 km od centra grada Ogulina u Vučić Selu i izgrađeno je isključivo volonterskim radom članova Skijaškog kluba Ogulin koji upravlja i održava ovo malo skijalište. Na lokaciji skijališta lokalno stanovništvo skijalo se još polovicom 20. Stoljeća, ali raslinje je pokrilo kompletnu padinu jer se godinama nije uređivalo. Vrijedni članovi kluba 2011. godine kreću s uređenjem prvih 200 m skijaške staze i 100 m staze za sanjkanje, a naknadno se staza proširuje za dodatnih 250 m.
Skijalište danas ima 450 m skijaške staze s dvije vučnice, 100 m sanjkališta, rasvjetu za noćno skijanje na cijelom skijalištu, pomoćne objekte za okrjepu posjetitelja, klupsku prostoriju, vlastiti stoj za uređenje skijališta i sustav s topom za umjetno zasnježenje.
Specifičnost ovog jedinstvenog skijališta je da se ulaz na skijalište ne naplaćuje već se primaju donacije zadovoljnih posjetitelja. Svih ovih godina brojni sponzori, kao i grad Ogulin, pomogli su da ovo skijalište postane poznato i izvan naših granica na čemu su im svi članovi Skijaškog kluba Ogulin zahvalni.
Skijalište Vučići za vrijeme zimskih mjeseci postaje mjesto okupljanja brojnih Ogulinaca, kao i njihovih gostiju iz cijele Hrvatske. Na skijalištu se održavaju razna događanja: škole skijanja za sve uzraste, skijaške utrke u veleslalomu i slalomu, utrke na sanjkama, utrke GSS-a i sl.

Kako je jednom zgodom lijepo napisao jedan naš poznati novinar i zaljubljenik u skijanje Cristian Bruno Galić:

Ono što ovo malo goransko "džepno" skijalište čini posebnim jest entuzijazam i ljubaznost domaćina. Ta prisnost i dobročinstvo, zaštitni su znak Vučića. Rekoh, na samom početku, da nije neko veliko skijalište, ali dobrota tih ljudi čini ga većim od mnogih diljem Alpa i Dolomita. Svi rade, a nitko ne zarađuje, bitno je da druženje i skijanje, da postoji škola skijanja za djecu, da uvijek ima toplog čaja i kuhanog vina i, naposljetku, volje da se sve to održava na životu. Sad je sasvim jasno da ona naša poznata uzrečica "kad se male ruke slože, sve se može" ima uporište upravo u Vučićima. I zato ćemo se zasigurno vratiti.

2021 - Unatoč virusu COVID 19 i nizu epidemioloških mjera koje su se na skijalištu Vučići morale provesti, 2021 biti će zapamćena kao godina sa najvećim brojem posjetitelja iz cijele Hrvatske

2021 - Nakon 10 godina mukotrpnog volonterskog rada na skijalištu Vučići dočekano je i prvo paljenje snježnog topa na sveopću radost i veselje svih

2020 - Prijevoz topa za umjetno zasnježivanje kojeg je Skijaški klub Ogulin unajmio od grada Vrbovsko

2020 – Uz pomoć sponzora i vlastitih sredstava nabavljena pumpa za vodu i napravljena prikolica kako bi bili što mobilniji

2020 – Uređeno novo polazište druge vučnice za sigurniju upotrebu od strane najmlađih

2020 – Očistili smo i obnovli stari rezervoar za vodu

2019 - Izgrađena je polazna kućica za dežurstvo na drugoj vučnici

2019 - Na ulazu u skijalište Vučići izgrađena garaža za ratrak

2018 - Novi ratrak Bully predstavljen je u dvorištu Frankopanske kule u Ogulinu svim donatorima i sponzorima, uz prigodni program blogera Krule koji je svojim angažmanom u humanitarnoj akciji prikupljanja sredstava imao čast postati kum našeg novog stroja

2018 - Uz pomoć projekta Središnjeg državnog ureda za šport, brojnih sponzora i donatora a nakon velikog kvara na starom ratraku (Brum) stigao je novi ratrak (Bully)

2017 - Skijalište Vučići ispod planine Klek sa novom rasvjetom na cijeloj dužini

2017 - Postavljaju se novi stupovi i rasvjeta na cijelom skijalištu i sanjkalištu

2016 - Uz dvije vučnice, skijalište i sanjkalište u punom pogonu

2015 - Uz pomoć GSS stanice Ogulin na skijalištu postavljen stambeni kontejner kao nova klupska prostorija

2015 - Niveliranje i potpuno uređenje gornjeg dijela skijališta

2014 - nabavljena i druga vučnica za skijalište.

2014 - izgrađena polazna stanica prve vučnice.

2014 - Dodatno očišćeno 250m produžetka skijaške staze Vučići

2013 - Uz pomoć donacija i članarina nabavljen prvi stroj za uređenje skijališta (ratrak Brum)

2013 - uz pomoć sponzora i vlastitih sredstava kluba nabavljena i postavljena nova vučnica u dužini od 150m.

2013 - održana prva veleslalom utrka za djecu i rekreativce na skijalištu Vučići.

2013 - izgrađena nadstrešnica kao centralno mjesto za okrjepu na skijalištu.

2012 - Povodom otvorenja skijališta kuharska ekipa pripremala je kotlić ispod cerade za sve posjetitelje

2012 - otvorenje skijališta Vučići na radost najmanjih posjetitelja koji su dobili mjesto za uživanje u zimskim radostima

2011 - Postavljeni su drveni stupovi sa reflektorima za osvjetljenje prvih 150 m skijališta

2011 - članovi Skijaškog kluba Ogulin krče padinu čime Skijalište Vučići dobiva prve obrise skijališta.