U spomen na Ferdu Uršana

Priča o čovjeku koji je mnoge naše članove kao i njihove roditelje naučio prvim skijaškim koracima.
Prve škole skijanja odrađivao je i na našem skijalištu Vučići.

Mnoge osobe su svojim zalaganjem i osobnošću obilježile život grada Ogulina u pojedinim društvenim područjima, i kao takve ostale su u sjećanju mnogim generacijama Ogulinaca.

Jedna od takvih osoba je i Ferdo Uršan, kojeg se, povodom njegovog rođendana, prisjećamo ovog utorka.
Gospodin Uršan se rodio 17. listopada 1915. godine u Gomirju. Sportom se počeo baviti u ranoj mladosti u Hrvatskom sokolu. Kao talentirani sportaš bavio se mnogim spotovima, a najduže i najuspješnije se bavio skijanjem. Godine 1930. završio je skijaški tečaj nakon kojeg je pružao poduku drugim skijašima, a poslije rata je položio tečaj za skijaškog učitelja i dobio međunarodnu licencu.

U svrhu popularizacije skijanja u Ogulinu, 1965. godine je osnovao samostalni skijaški klub. Svoju svestranost i ljubav prema sportu iskazao je sudjelovanjem u osnivanju i radu mnogih sportskih društava u Ogulinu.
Više o bogatom sportskom životu gospodina Uršana pročitajte u sportskoj biografiji koju je napisao 1985. godine.

Datum objave: 19.10.2021